Müzik Okulu - Eğitmen Kadrosu

     

Müzik Okulu Koordinatörü - Canik Belediyesi THM Topluluğu Şefi

Yavuz ÖZKARAN

Yavuz ÖZKARAN  

 Yavuz ÖZKARAN 1965 Yılında Çorumda doğdu. İlkokul,ortaokul,liseyi Samsun'da bitirdi. Türkülerle birlikteliği merhum babası Hüseyin ÖZKARAN'dan bağlama çalmasını öğrenerek başladı.1986-1990 yılları arası Samsun Belediye Konservatuarı Türk Halk Müziği bölümünde eğitimini tamamladı. Bu kurumda uzun yıllar saz sanatçılığı, öğretim görevliliği, gençlik korosu şefliği ve bir dönemde bölüm başkanlığı görevlerinde bulundu. 1996-yılında Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosunun kuruluş çalışmalarına katılarak koronun 1996-1999 yılları arası şef yardımcılığı görevinde bulundu. Uzun yıllar 19 Mayıs Üniversitesi Türk Halk Müziği Korosunda saz sanatçılığı yaparak yurtiçi ve yurtdışı birçok etkinlikte görev aldı. Anadolu Folklor Vakfı Samsun Şubesi Türk Halk Müziği Topluluğunun şef yardımcılığı görevinde bulunarak çok sayıda konserlerde görev aldı. Konservatuarlara ve müzik bölümlerine çok sayıda öğrenci yetiştirdi. Bağlamasıyla çok sayıda sanatçıya eşlik etti. Sırasıyla Öğretmenler Türk Halk Müziği Korosu şefliği ,Pelit-Der Türk Halk Müziği Korosu şefliği , Kurupelit Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu şefliği ,Samsunlu Sanatçılar Derneği ( SASAD) Türk Halk Müziği  Korosu Şefliği , (SASAD) yönetim kurulu üyeliği , Samsun Kültür ve Sanat Platformu Yönetim kurulu üyesi olan Yavuz  ÖZKARAN , halen Canik Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu şefliği, Gençlik Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri Türk Halk Müziği Topluluğu şefliği, bağlama eğitmenliği ve Canik belediyesi Müzik Okulu Kordinatörlüğü görevini sürdürmekte olup , Şaduman ÖZKARAN'la evli ve Anıl ve Atıl ÖZKARAN adında iki erkek çocuk babasıdır…

   

Piyano ve Keman Eğitmeni

Ayça GÜNEYSU

Ayça Güneysu  

1989'da Samsun’da dünyaya geldi.

Müzik hayatına babasının ilgisiyle birlikte ilk adımlarına BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ ÇOCUK KOROSU na giriş yaparak yaparak başlamış oldu.(1999-2003)  Bu süreçte birçok konserde koro ve solo etkinliklere katıldı.

 İLKADIM ANADOLU ANADOLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ(2003-2007) Müzik hayatı için dönüm noktası olup, aynı zamanda başlangıcı olarak sayılabilir. Müzik eğitiminde keman, piyano ve şan eğitimine bu yıllarda profesyonel olarak başlamıştır. Orkestra çalışmaları ve birçok koro, solo etkinlikleri tecrübesinin temelleri bu yıllarda atılmıştır.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Anabilim Dalı Müzik Öğretmenliği (2007-2012)

Yanflüt ve piyano eğitimine 4 yıllık lisans eğitimi programınca devam etmiştir. Bu süreçte yine koro ve solo konserlerle tecrübelerini devam ettirmiştir.

İstanbul Münevver Şefik Fergar İlköğretim Okulu Suadiye Gönüllüler vakfının desteğiyle uygulanan yaz okulu uygulamasın da müzik öğretmenliği görevini üstlenerek o seneki yaz okulu konserinde çeşitli koro ve solo etkinliklerinin öncüsü olmuştur.(2011)

İstanbul Ataşehir  şerifali  Mjs anaokullarında Orff ve müzik öğretmeni olarak görev yapmıştır.(2014)

Onur Erol önderliğinde gerçekleştirilen ‘’ORFF SCHULWERK 1 ‘’ eğitimine katılarak katılım belgesi almaya hak kazandı.(2015)

Onur Erol önderliğinde gerçekleştirilen ‘’ŞARKI SÖYLE DANS ET ‘’ eğitimine katılarak katılım belgesi almaya hak kazandı.(2015)

   

 Ney

Ahmet ERBAY

Ahmet Hoca  

 Bağlama

Murat CAMADAN

 Murat CAMADAN  

 Gitar

Nizamettin DİZDAR

   

1957 yılında Samsun'da doğdu, öğrenimini Samsun'da tamamladı. 1978 yılında Askerliğini, Eğirdir Dağ komando okulu Askeri Bandoda tamamladı. Memuriyetinde Samsun Belediye Konservatuarında sırasıyla şef müdür yardımcısı ve müdür görevlerinde bulundu. 2004 yılında bu kurumdan emekli oldu. Çok sayıda ulusal ve yerel televizyon kanallarında programlar gerçekleştirdi. Çeşitli kuruluşlarda müzik eğitmeni ve koro şefliği görevlerinde bulundu.Halen Samsun Gençlik Merkezlerinde müzik eğitmeni olarak görev yapmakda olup, evli ve bir çocuk babasıdır.

   

 Şan

Yavuz KESTANE

Yavuz  
 08.07.1985 tarihinde Amasya-Suluova'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Suluova'da tamamladı. 2009 yılında Ondokuzmayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümünü dereceyle tamamladı. 1999 yılında Amasya ses yarışması birincisi oldu. Ondokuzmayıs Üniversitesi Türk Halk Müziği korosunda sayısız üniversiteler arası birincilikleri oldu. Üniversiteden mezun olduktan sonra bağlama, gitar, piano ve ses eğitimi dersleri verdi. 2012 yılında Siirt Merkez Milli Egemenlik Anadolu Lisesine kadrolu Müzik Öğretmeni olarak göreve başladı. Siirt de üç yıl görev yaptı ve valilik başarı ödülü ile onurlandırıldı.  2015 yılında Samsun Salıpazarı ilçesi Yavaşbey Ortaokulu Müzik Öğretmeni olarak görev yapmakta. Halen aynı görevine devam ediyor.    
 

Ritim

Ahmet ABRUR